Skip to Content

Матрьошки шукають барабан

Якось до бабусі прийшли двоюрідні братики Даринки.
Хлопчики жили неподалік, тому частина їхніх іграшок перебувала у бабусі. Спеціально для них дідусь змайстрував великий ящик.
Молодший братик Івасик відразу ж побіг у комірку, де лежав ящик з іграшками. Малюк шукав свій барабан з паличками. Він перевернув цілий ящик, але свого музичного інструмента не побачив.
І тут по хаті роздався справжній крик:
- Барабан, ти де?!
Даринка якраз у цей час годувала обідом свою улюблену лялечку і розповідала казочку матрьошкам.
Крик заставив всіх вибігти з кімнат у вітальню та кинутися на допомогу Іванку..
Навіть Олег потяг свого песика за собою,, щоб той шукав зниклого барабана.
Маленькі матрьошки теж покотились до вітальні, адже у них був певний досвід у пошуках.
Вони розділились з самого початку. На кожну з лялечок випала для пошуків одна кімната.
Велика матрьошка вирішила обстежити вітальню і коридор. Бо у вітальні вони й так щодня грались, а барабана ніхто не бачив. Вона ще раз подивилась під ялинкою, навіть наверх глянула - може іграшку, як прикрасу, повісили, заглянула під стіл. Але там була лише солома - бабуся готувалась вже до Свят-вечора, який має бути завтра. А у коридорі рівним рядочком вишикувалось взуття на підлозі, а на вішаку висіли шапки та куртки.
Наступна лялечка оглядала кухню. Тут стояли такі приємні запахи! Та й посуду було всюди багато. Вона боялась щось перекинути чи розбити, тому швиденько подивилась у тумбі та під табуретками. І побачила там маленьку цибулину, яка самотньо лежала майже біля батареї.
- Буде дітям до супу, - тихо мовила красунечка, викочуючи цибулинку поближче до столу.
Третя матрьошка повинна була обдивитися кімнату, де жили Даринка з Олегом. Та тут все було настільки знайомим, що маленька шукачка нічого не знайшла, крім книжечки, яку дівчинка читала перед сном. Вона впала за ліжко.
Інша лялечка прошмигнула в комірку, де стояв ящик з іграшками. Тут було стільки машинок, літачків і солдатиків, що крихітна матрьошка не могла повз них пробратись. Тому вона підняла кількох солдатиків і попросила допомогти. Та вони вже дуже давно не бачили барабан. Та крихітка вже дивилась на поличку вгорі. Там могла були Іванкова іграшка.
Решті матрьошок теж не пощастило. Тому лялечки вирішили, що барабан саме на тій поличці у комірчині. Проблема була лише в тому, як його звідти дістати.
Тут і дідусь пригадав, що поклав іграшку наверх. Він сам пішов діставати барабан.
А коли Іван взяв до рук палички, всі зрозуміли, чого ця іграшка не лежала на місці. Вже дуже голосно грав хлопчик.

© Солтис-Смирнова Марія Петрівна