Skip to Content

Оленка малює

Сьогодні Оленка вирішила влаштувати собі день малювання.
І, хоч на дворі була хороша погода, на небі привітно всміхалось ще тепле осіннє сонечко, дівчинка подумала, що погуляє пізніше.
Зараз вона дістала свій великий альбом, кольорові олівчики, які їй недавно подарували і почала малювати.
Оленка не знала, що її олівці чарівні. Варто лише взяти одного до рук і він намалює все, що прийде в голову маленькому художнику.
Дівчинка захотіла намалювати осінь. Не ту жінку-красуню у жовто-червоній довгій сукні, яку бачила на одному з плакатів, а справжню, таку, як за вікном.
Олівці дуже швидко водили на папері Оленчиними руками. Вони змінювались так швидко, а картина у альбомі набувала все більшої чіткості.
Невдовзі можна було побачити і блакитне небо, на якому весело посміхається сонечко, а в інший бік летять птахи. Ось з-за обрію з'явилась сива хмара, що думає пролитися дощем на землю. Дерева вбрались у святковий різнокольоровий одяг: одні листочки ще були яскраво зеленими, інші вже пожовкли, треті стали червоними, а деякі взагалі скупались, мабуть, у болоті і стали коричневими.
Ось на дубочку видніються жолуді. А яскраво зелена сосна пишається своїми великими шишками, за якими спішить по стовбуру білка.
Он там за деревом ледь помітне заяче вухо. Мабуть, цей сіренький звірок причаївся, ховаючись від лиски, що виходить з-за куща.
А під соснами проріс гриб. Та такий великий. Як же його ніхто не помітив?
Біля лісу тече маленька річечка, але вода в ній не така чиста, як влітку, бо тепер часто йдуть дощі. Над водою схилились кілька берізок і верба. Чи милуються вони собою, чи, може, спостерігають за грою рибок у воді?
Вітер перетворив поле у бурхливе море, по якому несуться хвилі. Час від часу то тут, то там з-під трави покажеться квіточка.
Маленька художниця втомилась. Вона подивилась на малюнок і аж здивувалась:
- Мабуть, ці олівчики не прості. Ми разом намалювали чудовий малюнок. Тепер нам всім треба відпочити.
Оленка почала збирати олівці. Кожному вона дякувала за допомогу і бажала гарного відпочинку.
Потім дівчинка пообідала і лягла поспати. І снилось їй, як завтра з олівчиками вона малюватиме море.

© Солтис-Смирнова Марія Петрівна