Skip to Content

Як до Олі приходив Миколай

Олина мама розказала донечці про свято Миколая.
Вона говорила, що цей добрий святий всім слухняним діткам приносить подарунки, які кладе малюкам під подушки, а для поганих дітей у Миколая завжди знайдеться різка.
До нього залишався всього один день, тому приготуватися дівчинка вже не встигала, як і написати святому листа.
Дівчинка пригадала всі рази, коли вона не слухалася маму чи бабусю (наприклад, бігала під дощем, не хотіла прибирати іграшки чи довго хлюпалась на річці у бабусі в селі), і подумала, що, мабуть, вона отримає різку. Це трохи хвилювало її, адже маленька пустунка так хотіла отримати подарунок.
В той вечір напередодні свята маленька взагалі не бешкетувала.
Вона гарно прибрала свої іграшки на місце. Подивилась мультик про трьох поросят і пішла до себе в кімнату малювати. Олечці так подобались розписані морозом вікна, що вона спробувала передати цю красу на папері. Вийшов гарний малюнок, навіть краще, як у Мороза на шибці, тим більше, що художниця його розмалювала всіма кольорами.
Мама ввечері читала казку про слухняного хлопчика і дівчинку-пустунку.
Це ще більше пригнітило дівчинку.
Але матуся сказала, щоб її маленьке сонечко не переживало, а попросило вибачення у Небесного Владики за всі свої вчинки і лягала спати.
Бажаючи донечці на добраніч, мама поцілувала її в щічку і лагідно погладила по неслухняному волоссю.
Дівчинка гарно помолилася і попросила вибачення за всі пустощі.
Оля ще трохи покрутилась у ліжечку і заснула.
А снилось їй тієї ночі, як святий Миколай з ангелами ходили по землі і роздавали дітлахам подарунки. І коли прийшли до неї додому, подарунків не залишилось. Тому дівчинка отримала різку.
Тому вранці вона без захоплення підіймала подушку.
Яке було її здивування, коли там Олечка побачила цілу купу подарунків: і цукерки, й вафлі, в'язку мандаринів, нову теплу піжаму і товстий і поки що пустий альбом для малювання.
Дівчинка підняла до неба очі і тихо промовила:
- Дякую.
В ту ж мить з-за хмар вийшло сонечко і ніби посміхнулось їй.

© Солтис-Смирнова Марія Петрівна