Skip to Content

Тетянка гуляє біля річки

Неподалік містечка, де жила маленька Тетянка з батьками, текла невеличка річечка.
Дівчинка інколи на вихідних гуляла біля неї з татом та мамою.
Ті вихідні також були погожими: на небі помітні були лише поодинокі хмарини, яскраво світило осіннє сонечко; вітер, який кілька днів несамовито літав у цих краях, підіймаючи опале листя і купи пилу нарешті й собі зробив вихідний.
До річки треба було йти пішки якісь півгодини, тому всі вирішили прогулятися.
І не пожалкували, адже по дорозі їм зустрілись і кицька, що вирішила вполювати горобця, і малесенька собачка, яка легенько гавкала, тому Тетянка весело з неї сміялась.
А, коли дівчинка вирішила пробігтися по траві, то побачила конюшинку і кульбабку. Маленька зірвала кілька квіточок конюшинки, а кульбабку вони з татом розвіяли за вітром, дуючи на маленькі парашутики.
Таким тихим ранком міст над річкою був порожній. Тетянка мала з собою кілька камінців, які весело кинула у воду. Маленькій подобалось дивитися, як тоне камінець, пускаючи по воді легенькі кола.
А потім Тетянка з батьками задумали прогулятися вздовж ріки.
Татко показав донечці, як верба купає своє гілля у водичці. Деякі листочки відриваються і пливуть.
А ось на камінчику біля самої води Тетянка побачила жабку.
Крихітне створіння злякалось відвідувачів, тому швидко пірнуло у річку. Дівчинка навіть не встигла сказати батькам про маленьку зелену квакушку. Вони лише почули "хлюп" води.
Далі річка текла просто по полю, де паслися кілька корівок, два коники і маленька кізка.
Тетянка охоче дивилась, як їдять корівки. Адже мама пояснила, що після цього вони дадуть молочко. А маленькі дітки люблять молочко!
Близько підходити до корівок і коників Тетянці не дозволили. Та ще й поле було трохи болотисте після недавніх дощів, тому дівчинка йшла за руки з батьками.
Вона любила такі прогулянки всією сім'єю, коли можна триматися за дві руки батьків і літати над калюжкою, бо вони не дадуть замочити маленькі ніжки.
У небі якраз закаркали ворони. Їх було дуже багато. Чорні птахи літали то в один бік, то в інший. Мабуть, щось шукали. Тетянка дивилась за цим польотом, а десь біля води на кущі весело щебетала пташка. Дівчинка розвернулась туди. Вона так любила спів птахів.
Незчулась Тетянка, як вони опинилися вже на дорозі, а звідти швиденько пішли всі додому, бо дівчинка вже сонно потирала оченята.
Ще буде час прогулятися до річки.

© Солтис-Смирнова Марія Петрівна